2024. április 13., szombat

Anita Boza: Az éjszaka érintése

 Anita Boza: Az éjszaka érintése



Fülszöveg:


Seattle sötét éjszakáinál csak Makarov emlékei sötétebbek.

Grace Harris magánnyomozó vagány, talpraesett nő.
Nem ijed meg a saját árnyékától, aktívan bokszol, eltűnt személyeket
kutat fel, és az apjával dolgozik, aki szereti még mindig kislányként kezelni.
Ráadásul Grace-nek van egy különleges képessége,
amit mindenki elől titkol: látja az emberek emlékeit.

Borisz „Makarov” Grigorenko egykori maffiatag, most orosz–amerikai
üzletember, Seattle leghíresebb sztriptízbárjának, a Fáraónak a tulajdonosa.
A múltja elhomályosítja a jelenét, a szíve kemény, mint a beton.

Amikor a Fáraóból eltűnik egy táncoslány, Makarov lesz az első számú
gyanúsított, ezért megbízza a Harris magánnyomozó irodát,
hogy oldják meg a rejtélyt. Grace meg akarja találni az eltűnt lányt,
ám megbízója titkai is legalább ennyire izgatják.

Aztán az eltűnési ügyből gyilkossági lesz, a megbízó iránt érzett kezdeti
ellenszenvből pedig szép lassan vonzalom. Ahogy repedezik Makarov
védőpáncélja, és felizzik köztük a szenvedély, Grace azon kapja magát,
hogy egy kilátástalan kapcsolatba bonyolódott.
Makarov pedig rádöbben: a szívének nem parancsolhat.

„Egy érzelmekkel teli, misztikus történet, ami borzongat és a lelked mélyéig
felkavar. Minél előrébb jársz az olvasással, annál mohóbban akarod
a hátralévő oldalakat.” – konyvszenvedely.blog.hu

Egy szerelem, ami utat tör magának a múlt ködén át,
hogy megváltoztassa a jelent.

Vesd bele magad!

Szereted az érzéki, de tartalmas könyveket?
Vidd haza nyugodtan, tetszeni fog!

Felnőtt olvasóinknak ajánljuk!



A történetről:

Az éjszaka érintése önálló kötet, de a helyszín és a szereplők révén laza kapcsolatban áll az írónő előző krimijével, Az éjszaka színei című regénnyel. Mindkettő Seattle izgalmas éjszakai világába kalauzolja el az olvasót, és mindkét regény női főhőse különleges képességgel rendelkezik. Míg az első kötetben a sztriptíztáncos Veronica látja az emberek auráját, ebben a regényben a magánynyomozó Grace képes érintés útján belelátni mások emlékeibe. Összeköti a két regényt az előkelő sztriptízbár, a Fáraó és a tulajdonosa, Borisz Makarov, aki Az éjszaka színeiben még csak mellékszereplőként jelenik meg, most viszont főszereplővé lép elő. Mindezt annak köszönheti, hogy az olvasók rendkívül szimpatikusnak találták a karakterét, és az írónő több visszajelzést is kapott arra nézve, hogy szívesen tudnának meg többet róla. Ennek ez a regény maradéktalanul eleget tesz, és engem mélyen megérintett Makarov múltja.

Az éjszaka érintése azzal veszi kezdetét, hogy a Fáraó egyik táncoslánya, Miyako eltűnik, és hátrahagy egy levelet, mely szerint a főnökével, Makarovval kezd új életet. Amikor ezt a lány féltékeny barátja számon kéri Makarovon, a férfi azonnal felbérel egy magánnyomozót, hogy lehetőleg még a rendőrségi nyomozás megkezdése előtt kerítsék elő Miyakót. Nem akar ugyanis a bárjában újabb hivatalos nyomozást, és mint kiderül, nyomós okkal kerüli a helyzetet.

Az ügyet Grace, a talpraesett magánnyomozó vállalja, aki általában az apjával kettesben dolgozik, ám a legutóbbi akciójuk során Johnt baleset érte, ezért a lány egyedül kezd kutatni Miyako után. A megbízás elfogadása nem várt bonyodalommal jár, ugyanis Makarov összetéveszti őt egy éjszakai pillangóval. A kezdeti sokk és nézeteltérés után mégis szárba szökken köztük a vágy, és ahogy jobban megismerik egymást, a szívük is elkezd nyílni a másik felé. Azonban az eltűnési ügy súlyosbodik, és Makarovra gyilkosság gyanúja vetül, ami próbára teszi a köztük kialakuló bizalmi kapcsolatot.

Véleményem:

Az éjszaka érintése egy újabb gyöngyszem a romantikus krimik sorában! Izgalmas, rejtélyes és mélyen megindító történet. Ez utóbbi tekintetben felveszi a versenyt Colleen Hoover Csúf szerelem című regényével.




Bevallom, nekem nem Makarov volt a kedvenc mellékszereplőm az előző kötetből, hanem Jack társa, Scott nyomozó, akinek nagyon bírom a humorát. Viszont a zárkózott bártulajdonos is szerzett néhány jó pontot azzal, hogy nem használta ki a nála dolgozó lányokat, és aranyosan törte az angolt. Ezt a két jó tulajdonságát szerencsére itt is megtartotta, de ettől még, akárcsak a kötet női főszereplője, Grace,  eleinte én is komoly fenntartásokkal álltam hozzá. Lássuk be, sem az orosz maffiához fűződő múlt, sem a sztriptízbár üzemeltetése nem túl jó ajánlólevél, ám a fejezetről fejezetre kibomló háttértörténetnek sikerült fordítania a megítélésén. Egészen más megvilágításba helyezte a karakterét, óriási érzelmi pluszt adott hozzá. Ahogy Grace a bizalmába fogadta és a szívébe zárta, úgy én is egyre jobban megkedveltem az ex-maffiózót. Szépen épült föl a köztük kialakuló kapcsolat, a szerelmi szál fokozatosan lett egyre mélyebb és érzékibb. Akarva-akaratlanul is azért drukkoltam, hogy képesek legyenek leküzdeni a közéjük álló akadályokat, és végül megtalálják a boldogságot egymás mellett.

Örültem, hogy ebben a regényben a bizalmat aláásó, rosszindulatú kísértés a női és a férfi főszereplőt egyaránt érintette. Érdekesnek találtam a kimenetelét.



Anita Boza stílusa nagyon eleven, könnyen magával ragadja az olvasót. A karakterei szinte életre kelnek. Amíg Az éjszaka színeinek olvasása közben együtt gyönyörködtem Veronicával az eső látványában, most Grace szemein keresztül azonnal láttam magam előtt az Union-tó csillogó vizét. Azt is szeretem, ahogy az írónő becsempészi a regényeibe szívügyét, az állatok védelmét. Itt sem maradt ez el.

Erről a regényről nem a humor ugrik be elsőnek, de Grace apukája többször megmosolyogtatott, és szélesen vigyorogtam, amikor felfedeztem, hogy az írónő ezúttal még a kedvenc színésze nevét is elrejtette a történetben. A tettes kilétére viszont jóval nehezebben jöttem rá. A nyomozás sok izgalmas fordulatot tartogatott, sokáig nem sejtettem, hogy ki lehet az elkövető. Az indíték szíven ütött, döbbenetesen szomorúnak találtam. Sajnos nem tartom kizártnak, hogy a valóságban is előfordulnak ilyen szívszorító bűntények.

A borítót Szentirmai Anna tervezte. Szerintem jól megragadta a regény hangulatát, hiszen a történet Seattle szenvedélytől fűtött és esős világába hívja az olvasót.

Összegzés:

Az éjszaka érintése nagyszerű romantikus-erotikus krimi, csipetnyi misztikummal és humorral fűszerezve. Bátran ajánlom azoknak, akik szeretik a rejtélyes és szenvedélyes szerelmi történeteket! Makarov múltja viszont igazán megrázó, nem árt egy zsepit bekészíteni a háttérsztorihoz.



Idézetek a regényből:

#1

„Nem emlékszem már, mit vártam, amikor úgy döntöttem, hogy Seattle-ben kezdek új életet. De semmiképp nem azt, hogy ugyanolyan kilátástalannak és sivárnak érzek majd minden egyes napot, mint Oroszországban. Ott a lelkemre telepedett a gyász és az önutálat, itt pedig dagonyáztam a fásultság és az unalom mocsarában.”

#2

„Felnevetett. Mély hangja karcolta a csendet, úgy éreztem, a testem életre kel tőle. Töltött magának egy whiskyt, a jégkockák egy része a pohár mellé hullott. Izmos karját és hosszú ujjait néztem, ahogy beledobálta őket az öblös pohárba, aztán megint a hasára tévedt a tekintetem. Lenyűgöző látvány volt. Egy kocka, kettő, három… Hirtelen felém fordult, és észrevette, hogy nézem. Lustán végigpillantott rajtam, határozottan zavarba jöttem a nézésétől.”

#3


„Tisztában voltam azzal, hogy minden szempontból a lehető legrosszabb ötlet felkeresni Grace Harrist.
Szőke.
Emlékeztet Aleszjára.
Okosnak tűnik.
És megcsókoltam.
A csók emlékétől egycsapásra visszaköltözött belém a szorongás. El kellene felejtenem, és megbízni Igort, hogy keressen egy másik magánnyomozót. Férfit. Aztán felidéztem Grace Harris haragvó arcát, puha ajkának érintését, és megint megmozdult bennem valami.”

#5

„Az évek alatt egész jól megtanultam együtt élni az önváddal. Legalábbis azt hittem. Ha nem gondolsz rá, nem fáj. De a lelkiismeret-furdalás időről-időre bekopogtatott, a legváratlanabb helyzetekben. Egy mozdulat, egy mondat, egy régi emlék – bármi elég volt, hogy eszembe juttassa Aleszját, hogy aztán újult erővel lobbanjon fel bennem a gyötrő keserűség. Olyan volt, mint valami méreg, ami beitta magát a sejtjeim mélyére. Szunnyadt, meglapult, de azért időről-időre megmutatta magát, nehogy megfeledkezzek róla.”

#6


„A szájára néztem. Ezt a mosolyt bevethetné körülbelül bármi ellen. Engem legalábbis teljesen lefegyverzett vele. Úgy éreztem magam, mint a pókhálóba tévedt légy. Kapálózhatok, de a sorsom nagyjából eldőlt. Ennyi erővel meg is adhatnám magam a vágynak. Utána úgyis elkárhozom, de legalább egyszer hadd ízleljem meg a nyelvét a nyelvemmel!
– Ha megcsókollak, megint pofon vágsz? – kérdeztem rekedten.
– Nem. Most tökön rúglak – felelte ugyanolyan rekedten Grace.”

#7

„– Mikor voltam kisfiú, nagymama mindig elvisz balett nézni – mosolyodott el. – Először nem tetszik, unalmas, nem értek, minek kell ott ülni, lassú zene, sok buta ruhás felnőtt pörög-forog színpadon. De nagyanyám nem ad fel, akárhogy nyavalyogok is, mindig elvisz újra és újra. Mit tehetek más? Kezdek figyelni táncosok, mozdulatok, arcok. És lassan megtanulok, balett olyan, mint élet. Kell szárnyalni, kell égni el elevenen, odatenni magunk maximálisan. – Megvonta a vállát. – Ide költöztem Amerika, meg kell tanuljak nyelv. Bonyolult szavak is.”

#8 

„Egyébként marha fura volt az egész szituáció. Makarov kissé… hogy is mondjam, arisztokratikus benyomást tett rám: úgy viselkedett és beszélt, mint valami múlt századi úriember. Persze mínusz a tetoválások. Azokkal igazi rosszfiúnak tűnt. Egy vonzó, veszélyes rosszfiúnak.”

#9 

Grace és John Harris 10 pontos szabályrendszere

. Fő a biztonságunk

. Figyelj meg mindent alaposan

. Ne vonj le elhamarkodott következtetéseket

. Az is gyanús, aki nem

. Először mindent felmérünk, csak azután bocsátkozunk elméletgyártásba

. Nem találgatunk, biztosra megyünk

. Csak akkor használd a képességedet, ha muszáj

. Ha bajba kerülsz, ne ess pánikba, gondolkozz

. Ha minden kötél szakad, hívj segítséget vagy menekülj

. Együtt jöttünk, együtt megyünk, nem hagyjuk el egymást


Szerzői életrajz:




Anita Boza két kisfiával és férjével él egy Balaton melletti csendes kis faluban. A családhoz tartozik három mentett kutya és három mentett macska, valamint számos ideiglenesen befogadott, gazdára váró állat.

Az írónő 9 évesen már kacérkodott a versírással, majd 15 éves korában belevágott a regényírásba. 2019-ben a Magnusz kiadó gondozásában jelent meg első könyve, melyet további öt regény követett.

2022-ben bekerült a Könyvmolyképző Kiadó írói közé, ekkor jelent meg Az éjszaka színei.

Elsősorban romantikus-erotikus zsánerben alkot, de több novellája jelent meg más témájú kötetekben is. Műveiben nagy hangsúlyt kap a környezetvédelem és az állatmentés, ami nem meglepő, hiszen az írónő maga is önkéntes a siófoki menhelynél.

Amikor nem ír, akkor olvas, főz vagy kirándul.

Facebook oldal: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063490182594

Instagram: https://www.instagram.com/anita.boza/

Az éjszaka színei és Az éjszaka érintése kedvezményesen megrendelhető a kiadó webáruházában.

Hálásan köszönöm a recenziós példányt! 

 Képek forrása: saját fotók és Pinterest

 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése